Metoda TFT

Metoda TFT (thought field therapy)

Do českého překladu to znamená – terapie mezipólového myšlení. Tuto metodu objevil ve Spojených státech Ph. D. Roger J. Callahan v roce 1979 a nadále ji rozvíjí. Největší ocenění, které tato metoda získala, bylo v USA při léčení lidí postižených atentátem na „newyorská dvojčata“. Pomohla jim vypořádat se s pocity bolesti, úzkosti a strachu a dále jim sílu jít dál.
Jedná se o stimulaci meridiánových bodů během psychologického rozhovoru. Stimulace se provádí jemným poklepem bříšky dvou prstů na akupresurní body, zatímco klient se zabývá svým problémem, svou bolestí, trápením… Meridiánové body na které působíme jsou na ruce, na obličeji a na hrudníku pod klíční kostí.
Touto metodou můžeme odstranit téměř všechny fyzické i psychické bolesti a trápení, protože pracuje s teorií, že příčinou emocionálních problémů, jako jsou strach, deprese, úzkosti, fobie, závislosti atd. je porucha proudění energie v lidském těle. Emocionální problémy jsou hlavní příčinou fyzického onemocnění, protože fyzické tělo a emoce jsou navzájem propojené. Naše negativní myšlenky ovlivňují naše jednání a chování. To jaký jsme a jaký budeme, se utváří už v našem dětství na základě našich buněčných vzpomínek. To na co myslíme, prožíváme později i v našem reálném světě. My sami jsme tvůrci svého štěstí a neseme plnou zodpovědnost za svůj život.
TFT metoda je jednoduchá a snadná, je to rychlá forma uzdravení našeho těla i duše. Můžeme tak pomoci sami sobě i druhým. Nejhorší co se může stát je, že se nestane nic.