Aromaterapeutická masáž

Oleje se vstřebávají pokožkou a přecházejí krevním oběhem do všech částí našeho těla. Již po třech minutách jsou v krvi prokazatelně přítomny účinné látky z olejů a přibližně za půl hodiny se absorbují do organismu a začnou plně působit. Oleje mohou ovlivňovat tělesný systém na několik hodin, dnů nebo týdnů podle silice, podle celkového zdraví a stavu člověka. Dokonce se selektivně koncentrují tam, kde je problém nejakutnější. Hmotná část olejů se většinou za několik hodin vyloučí plícemi, pokožkou a močí.

Vůně má značný vliv na naši mysl a city. Jako jediné ze všech smyslových buněk jsou čichové buňky „obnažené“ a vystýlají horní část čichového ústrojí. Pomocí molekulárních receptorů „vnímají“ vůně a pachy a tyto vzruchy přivádějí přímo do centra v mozku, které analyzuje působení všech vonných stimulů, elektronických signálů vysílaných do limbického systému.

 

Používám éterické oleje od firmy JUST a od firmy NOBILIS TILIA.

Účinky éterických olejů:

Pomerančový olej

Blahodárně ovlivňuje nervovou soustavu, občerstvuje mysl, rozveseluje a odstraňuje napětí. Harmonizuje duši při depresi, smutku, neklidu a úzkosti. Masáž pomerančovým olejem probouzí všechny smysly.

Citronový olej

Zvyšuje obranyschopnost organismu proti virovým a bakteriálním onemocněním. Podporuje trávení, posiluje nervovou soustavu, zvyšuje aktivitu, inspiruje a povzbuzuje koncentraci.

Mandarinkový olej

Typická ovocná sladká vůně. Uvolňuje psychické napětí, rozptyluje úzkost, depresi, melancholii a smutek, osvěžuje, pomáhá při nespavosti, reguluje zažívání a funkci střev (pálení žáhy, žaludeční neuróza, nevolnost, podráždění), výrazně harmonizuje dětskou psychiku.

Levandulový olej

Levandule jako „evropské tea tree“ podporuje obranyschopnost organismu. Je vhodná na problémy dýchací soustavy a zažívacího ústrojí. Zklidňuje psychiku při nervovém vypětí, nespavosti, podrážděnosti, migrénách a depresích. Zklidňuje pokožku při svědění, dermatititdách, ekzémech, akné a lupénce. Analgeticky pomáhá při revmatismu, bolestech kloubů a bolestivé menstruaci.

Olej z 31 bylin

Směs nejčistších éterických olejů získaných z 31 léčivých bylin (eukalyptu, pomeranče, máty rolní, badyánu, cironu, ženšenu, citronové trávy, borovice, rozmarýnu, fenyklu, muškátu, meduňky, myrhy, hřebíčku, jalovce, šalvěje, tymiánu, skořice, růžového dřeva, heřmánku…). Pomáhá při bolestech kloubů, svalů, páteře, při růstových bolestech, při revmatismu, artritidě, dně, při zánětech močových cest, při vaginálních obtížích a bolesti ňader. Odplavuje únavu po námaze, sporu a těžké práci. Prokrvuje, dodává energii, posiluje aktivitu a koncentraci. Uvolňuje napětí při stresu, odstraňuje bolest hlavy. Slouží k celkové regeneraci a posílení celého organismu.

Olej z jedle sibiřské

Podporuje obranyschopnost organismu, podporuje vykašlávání, má silné antiseptické (desinfekční), protibaktkeriální, protizánětlivé, protikřečové, protibolestivé, prokrvující, antirevmatické účinky. Používá se při nachlazení, kašli, rýmě, zánětech průdušek i dutin, bolestech v krku, chrapotu a astmatu. Prohlubuje dech, má přiznivý účinek na psychiku, při strachu a depresích. Slouží k získání vnitřní rovnováhy, koncentraci a proti nervozitě. Olej pomáhá na zatuhlé svalstvo, záněty a bolesti kloubů, artritidu i revmatismus.